Jak zostać testerką lub testerem produktów

zostań testerką produktówW serwisie oFree.pl znajdziesz oferty darmowych próbek, darmowych kosmetyków i próbek perfum, jednak nie jesteśmy w stanie zamieszczać wszystkich informacji o wszystkich darmowych ofertach proponowanych przez wielkie firmy i korporacje.

Z tego poradnika dowiesz się jak zostać testerką/testerem markowych produktów, darmowych próbek, perfum i kosmetyków, a także jak zostać twarzą marki.

Jak zostać testerem produktów?

Pierwszą rzeczą jaką powinieneś / powinnaś zrobić, to posiadanie własnego bloga lub strony w Internecie na której będziesz zamieszczać informacje na temat produktów, które testujesz. Na sam początek najlepiej zacząć od produktów, które kupujesz i stosujesz codziennie. Pamiętaj, że twoja ocena o danym produkcie musi być obiektywna, jednakże musi uwzględniać twoje preferencje i oczekiwania dotyczące produktu. Prowadzenie takiego bloga lub strony, znacznie zwiększy twoją szanse na twoją popularność i zdobycie miana profesjonalnego testera.
Do każdej recenzji, oceny produktu, warto także dodawać swoje filmy wideo lub zdjęcia, do wstawiania filmów posłuży ci bardzo dobre i darmowe narzędzie takie jak You Tube. W celu większej rozpoznawalności możesz także założyć specjalny FanPage na portalu społecznościowym Facebook i innych stronach tego typu.
Jeżeli już rozkręcisz się i zdobędziesz trochę popularności w sieci, możesz zacząć pisać wiadomości E-mail do najróżniejszych firm, które produkują np. kosmetyki lub perfumy. Ważne, zanim coś napiszesz, dobrze zastanów się do jakich firm chcesz napisać i o co poprosić, postaraj się w E-mailu umieścić trochę informacji o sobie, twojej stronie, blogu, czy też profilu na FB, poczym wyraź prośbę o przesłanie darmowych próbek.
Pamiętaj, że twój E-mail będą czytać osoby, które mają na celu promocję marki, zazwyczaj są to pracownicy działu promocji i marketingu w firmach produkujących produkty, i to od nich będzie zależeć czy otrzymasz darmowe próbki do testów.
Wiele firm organizuje także darmowe akcje naboru na testerów ich produktów, dzięki czemu ty możesz się w nich za darmo zapisać i czekać na wiadomość od danej marki z akceptacją do programów testujących.

Jak zostać twarzą marki?

Tu zazwyczaj firmy produkujące kosmetyki oraz perfumy szukają osób dzięki którym będą mogły z powodzeniem reklamować swoje produkty. Sprawa ma się podobnie do tego jak zostać testerem, jednak tu nie wystarczy tylko blog, trzeba także przejść specjalne castingi organizowane przez firmy. Do takich Castingów można zapisać się dzięki różnym akcjom, które mają na celu zdobywanie ciekawych twarzy, które mogłyby zostać twarzami marki. Za bycie twarzą marki dostaje się także profity, wynagrodzenie lub oryginalne kosmetyki, perfumy lub ubrania całkowicie za darmo.
Bycie testerem produktów lub twarzą marki bywa czasem bardzo opłacalnym zajęciem, więc dlatego warto brać udział w różnych akcjach organizowanych przez poważne firmy.

Podziel się tym postem

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments