Neostrada wolno działa? Uważaj na nową ofertę od Orange!

Orange NeostradaTen artykuł postanowiłem napisać, ponieważ bardzo nie podoba mi się i całej naszej administracji serwisu oFree.pl oraz wielu innym ludziom zachowanie firmy Orange wobec własnych klientów z których tak naprawdę firma żyje.
Chodzi tu głównie o Internet, a dokładnie o usługę Neostrada w Orange.

Neostrada reklamy jedno, a rzeczywistość drugie!

Jeżeli masz zamiar przedłużać umowę lub kupić nową usługę Neostrada w Orange do 10 Mb/s, 20 Mb/s, 40 Mb/s lub 80 Mb/s to dobrze ci radzę, zastanów się nad tym i sprawdź najpierw dokładnie czy usługa dostarczy ci prędkość jaką wybierzesz z tych czterech opcji prędkości Internetu stacjonarnego.
Nie daj się zwieść liczbom w reklamach i zapewnieniom pracowników z biura obsługi klienta oraz salonów Orange, które znajdują się na terenie całej Polski.
Kiedyś Telekomunikacja Polska w usłudze Neostrada, gwarantowała stałą prędkość jaką można było wyciągnąć na łączach internetowych dostępnych i podłączonych do budynków. W umowach był jasny zapis zależnie do prędkości, że jeżeli wybraliśmy Neostrade 1 lub 2 Mb/s to taką prędkość otrzymamy. Wszystko zmieniło się po zmianie marki na Orange i połączeniu TP z Orange. Teraz oferty Neostrady zmieniły się drametialnie, mamy do wyboru 4 prędkości do 10, 20, 40 oraz 80 Mb/s, których w praktyce nigdy nie osiągnie klient. Najbardziej kontrowersyjną ofertą jest oferta Internetu do 10 Mb/s, ponieważ to z tej usługi Orange korzysta najwięcej abonentów w Polsce i to z tej usługi najwięcej abonentów jest nie zadowolonych.
Wszystko jest spowodowane przestarzałą infrastrukturą telekomunikacyjną w Polsce oraz wprowadzeniem systemu DLM, który automatycznie obcina prędkość łącza zależnie od warunków pogodowych oraz technicznych łącza.
Internet w Orange, w usłudze Neostrada nie jest tak szybki jak w reklamach telewizyjnych i w zapewnieniach pracowników Orange. Jest za to bardzo źle i dowodem na to są masowe złe opinie w Internecie i na oficjalnym forum Orange, które są dodawane każdego dnia przez niezadowolonych klientów korzystających z Neostrady na nowych umowach.
Przedstawię teraz swój przykład jaki to Internet w Orange jest szybki i niezawodny po przedłużeniu umowy.
Na wstępie, umowę w Orange przedłużyliśmy ponieważ poprzednia usługa w Telekomunikacji Polskiej działała bez zarzutu, taką jaką prędkość wybraliśmy, taką otrzymaliśmy na łączu przez okres 24 miesięcy, prędkość ta była 6 Mb/s.
Po zakończeniu starej umowy, przedłużyliśmy umowę na kolejne 24 miesiące z myślą, że otrzymamy tak samo dobrą usługę jak mieliśmy wcześniej, jednak po dwóch tygodniach od podpisania umowy przyszło wielkie rozczarowanie. Nowy aneks do umowy był podpisany na opcję do 10 Mb/s i przez dwa tygodnie faktycznie dostaliśmy prędkość 10 Mb/s a nawet i większą bo w pomiarach dochodziło nawet do 11 Mb/s.

Neostrada prędkość

Po dwóch tygodniach prędkość drastycznie spadła, najpierw na 6 Mb/s, a potem na 4 Mb/s, a ping skakał nawet do 150 ms, co było zupełnie nie do przyjęcia, ponieważ na starej umowie z powodzeniem Neostrada działała z prędkością 6 Mb/s bez błędów CRC, a ping nie przekraczał 35 ms.
Zirytowany zadzwoniłem na biuro obsługi klienta Orange z myślą, że zgłoszę ten fakt i szybkość łącza zostanie znowu poprawiona. Ku mojemu zdziwieniu, konsultant Orange odpowiedział mi, że ta usługa tak działa bo jest to Neostrada do 10 Mb/s, a ja mam 4 Mb/s i według niego jest wszystko zgodnie z umową. Nie zwrócił uwagi nawet na to iż przedtem na starej umowie usługa Neostrada działała z prędkością 6 Mb/s, a wraz z nowym aneksem do umowy usługa przez 2 tygodnie działała z powodzeniem, z przepustowością 10 Mb/s.
Postanowiłem zgłosić reklamacje pomimo tego co usłyszałem na BOK Orange, po czym wizytowało u mnie kilka razy dwóch techników Orange, którzy tłumaczyli, że prędkością steruje specjalny system DLM, który ustawia prędkość na sztywno do warunków technicznych łącza. Mimo tego, iż technicy sprawdzili łącze i stwierdzili, że moje łącze internetowe bez problemu powinno ciągnąć prędkość 10 Mb/s gdzie to na centrali kazali zresetować DLM, poczym prędkość wracała na 10 Mb/s, to długo się tą prędkością nie cieszyłem, obecnie prędkość spadła do 6 Mb/s i się na tej wartości ustabilizowała.
Czytając w Internecie opinie innych abonentów Neostrady w Orange, to u niektórych osób z prędkościami jest jeszcze gorzej, niektórzy nie mają nawet 1 Mb/s, co już jest niezgodne z umową i daje to możliwość do zerwania umowy z przyczyn nie wywiązania się operatora z umowy.

Czy warto wybrać Neostrade?

Jeżeli posiadasz w swojej okolicy innych usługodawców, którzy udostępniają Internet bez limitu transferu danych np. UPC, VECTRA lub usługodawców lokalnych to nie decyduj się na Neostrade.
Jednak jeżeli nie ma w twojej okolicy innego usługodawcy i zostaje ci tylko Orange lub Internet mobilny, to tu wybór jest prosty, jeżeli potrzebujesz Internetu bez limitu transferu to wybierz Orange, a jeżeli z Internetu korzystasz dosyć rzadko, to wybierz Internet mobilny.
Niestety Orange póki co ma monopol na usługi telekomunikacyjne w Polsce, a zwłaszcza na udostępnianie Internetu, miejmy tylko nadzieje, że szybko to się zmieni i w grę wejdzie inny mocny na rynku gracz, który udostępni Internet klientom na godziwych warunkach lub po prostu Orange zacznie unowocześniać swoją infrastrukturę i zacznie kłaść w wielu miastach nowoczesne światłowody, które umożliwią dostęp do szerokopasmowego Internetu dla każdego.
Jak na razie Orange stawia jedynie na marketing, reklamując jedynie swoje usługi w TV i Internecie, a infrastrukturę olewa, co nie świadczy dobrze o tej firmie.

Podziel się tym postem

Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dsd
dsd
8 stycznia 2014 12:34

BZDURY / BZDURY i jeszcze raz BZDURY !!!

jaki ma monopol skoro operatorzy alternatywni korzystaja z lacz Orange ?
w jakim celu ma unowocześniać infrastryktore gdy super polskie prawo nakazuje odrazu oddac 30 % dla konkurencji !! zbuduj se pan dom i oddaj 30 # dla biednych ” bo tak”

rzetelnosc artykulu 0 albo pisana dla konkurencji

Jan
Jan
13 stycznia 2014 18:38

Rzetelność artykułu sto procent. Raczej upatruję w dsd podszywki z Orange. Mam umowę na 20Mb i prędkość często wynosi poniżej 1Mb a ping nawet 500. To wszystko prawda i odradzam tę firmę, bo będziecie żałowali. Jeden głupi podpis na umowie rozszarpie wam nerwy przez kilkanaście miesięcy do granic możliwości. Ta firma dla mnie nie istnieje do końca życia!!! JEDNO WIELKIE OSZUSTWO!!!!!!!!!!!!!!!!!

Salomon
Salomon
17 stycznia 2014 22:05

Piękne są słowa o kładzeniu światłowodu. Dlaczego Tpsa/Orange nie wspomina że śwatłowód jest już prawie wszędzie. Toć parę lat temu była już przeprowadzona akcja za unijną kasę kładzenia światłowodów wszędzie gdzie się da. Nie pamiętacie tysięcy żóltych słupków z napisem „światólwód” wkopanych przy drogach, w lasach? U mnie rozkopali cała wioskę. Kładli kilometry przewodu. I co? Dalej centalka analogowa, dar z lat 80 z Bułgarii (to nie jaja). A nawet jak by nową dali to wyprowadzenie przyłącza ze światłowodu w mojej wiosce jest droższe niż puszczenie nowej wiązki. I tak oto dalek na wiosce szczytem jest 4 mb neostrady, a… Czytaj więcej »

Tomek
Tomek
23 stycznia 2014 14:43

umowa na 10Mb/s a jest stałe 6Mb/s. W życiu nie przedłużę umowy.

Jacek
Jacek
17 sierpnia 2014 21:33

neostrada moim skromnym zdaniem to totalna pomyłka , kilkanaście wizyt techników , zwalanie na sprzet , a sygnał cały czas przerywany pomału trace nerwy lecz musze do końca umowy wytrzymać a potem nawet salony orange bede szerokim łukiem omijał 🙂

Gaweł
Gaweł
21 sierpnia 2014 20:55

Na orange w ogóle trzeba uważać! Jak się nie uważa, to się potem płaci za kiepskiej jakości usługi i użeranie się z tą, pożal się Odynie, firmą ;/

Marzena
Marzena
22 sierpnia 2014 15:04

To że wolno działa to pół-biedy. Z swojego doświadczenia wiem, że potrafił i w ogóle nie działać- winny sprzęt; od kogo- od nich i bez sensu tłumaczenie, a płacić trzeba było za utrzymanie łącza.

marigon
marigon
25 sierpnia 2014 16:21

drops jest dostepny w mniejszych miejscowościach i to włąśnie jest dużą jego zaletą,więc już nie taki monopolista z tego orange

Krystian
Krystian
29 sierpnia 2014 11:43

neostrada to nieporozumienie, dobrze że mi się kończy umowa, też zastanawiam się nad dropssem