Plus LTE vs Neostrada, czyli wojna na reklamy

Plus LTE vs NeostradaOd niedawna w telewizji można oglądać nową reklamę Plusa, która przedstawia jak szybki jest Internet w technologii LTE oraz ośmiesza bardzo popularną na rynku Neostradę, kiedyś od Telekomunikacji Polskiej, a teraz od Orange.
Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź sieci Orange, oto od wczoraj mamy okazję oglądać nową reklamę Neostrady odpowiadającą na zarzuty reklamy Plusa. Tradycyjnie w reklamie Neostrady występują główni i lubiani pewnie przez wszystkich bohaterowie, a są nimi Serce i Rozum.

Wojna na rynku telekomunikacyjnym jest bardzo zażarta!

Firmy telekomunikacyjne jak widać po reklamach walczą o klienta w każdy możliwy sposób, nawet na wzajem się ośmieszając.
Obie reklamy można obejrzeć w TV lub na YouTube i samemu ocenić czy w ogóle jest sens tak bezmyślnej walki o klienta. Firmy telekomunikacyjne w Polsce zapominają się w kilku ważnych sprawach i chcą wiele braków nadrobić marketingiem i reklamami. Jednak w przypadku usług internetowych nie tyle są ważne reklamy co bezproblemowy dostęp do usługi na terenie kraju i nowoczesne technologie. A Polska pod względem Internetu i dostępności do nowoczesnych usług i technologii telekomunikacyjnych stoi na bardzo słabym poziomie i chyba każdy jest to w stanie zauważyć.

Operatorzy usług telekomunikacyjnych zapominają się co udostępniają!

Telekomunikacja to nie tylko usługi telefoniczne, ale także usługi internetowe, które niestety u nas w kraju stoją na słabym poziomie, chodź jest z tym z roku na rok coraz lepiej, jednak w dalszym ciągu jest nieciekawie.
Sieć Plus przejęta przez firmę Cyfrowy Polsat zapomina się do czego ma służyć Internet mobilny i przedstawia Internet mobilny w technologii LTE jako Internet stacjonarny, któremu do stacjonarnego bardzo dużo brakuje. Technologia LTE jest to technologia mobilna, dzięki której możemy korzystać z wielu miejsc na terenie naszego kraju, jednak tych miejsc jest nadal bardzo mało i często są problemy z odbieraniem sygnału LTE w mniejszych miastach, a czasem zdarza się to także i w większych aglomeracjach, pomijając tu wsie i małe zapomniane skrawki Polski.
Dodatkowo Internet w sieci Plus jak i w Cyfrowym Polsacie posiada limity transferu, które nie pozwalają na długie korzystanie z Internetu, oczywiście jeżeli oglądamy dużo filmów i pobieramy pliki z Internetu. Taki Internet jest bardziej do rozwiązań biznesowych, do wysyłania emaili, odbierania poczty, surfowania po stronach internetowych, ale nie można go nazywać Internetem domowym.
Internet domowy, to zazwyczaj stałe łącze, które jest dostarczane do odbiorcy po kablu. W porównaniu do Internetu mobilnego, Internet domowy nie posiada żadnych limitów danych, ogranicza go tylko prędkość łącza z i do odbiorcy. I zazwyczaj jest o wiele lepszym rozwiązaniem w domu niż Internet mobilny, a to dlatego, że z Internetu stacjonarnego możemy korzystać do woli, pobierać nie ograniczoną ilość danych. Zaś Internet mobilny, jak to sama nazwa mówi ma służyć dla osób często podróżujących i potrzebujących dostępu do sieci w nieoczekiwanych momentach oraz miejscach.
Neostrada także ma swoje wady, często w mniejszych miastach najszybsze łącze jakie można uzyskać to od 1Mb do 10Mb/s i tu można powiedzieć, że infrastruktura Orange jest strasznie wolno rozwijana, a dostęp do Internetu powyżej 10 Mb/s sięgającą do 80 Mb/s mają większe miasta, tam gdzie najpierw unowocześnia się linie telefoniczne i centrale.
Internet mobilny może i jest szybszy, ale w domu nie jest na długi czas, zwłaszcza jak ktoś dużo korzysta z przeglądania filmów, pobiera pliki, streamuje itp.

Więc po co ta cała wojna?

Operatorzy myślą, że jak mają coś nowego na Polskim rynku, to reklamami i marketingiem zawojują rynek, odbywa się tu klasyczna walka o klienta i co miesięczne wpływy z abonamentu, bez którego de facto nie jest możliwe szybkie rozwijanie infrastruktury i technologii.
Jednak zamiast wydawać pieniądze na drogie reklamy i kampanie, firmy telekomunikacyjne powinny te pieniądze inwestować w infrastrukturę oraz nowe technologie, tak by nam abonentom udogadniać życie za przystępną cenę i udostępniać Internet w dużych prędkościach downloadu i uploadu, dostępnych na większej powierzchni naszego kraju.
Obecnie szybkość Internetu w naszym kraju jak i cena nie jest współmierna do jakości usług. Internet mobilny jest bardzo drogi i ma śmieszne limity danych nie wspominając tu o słabym zasięgu LTE, a Neostrada jest trochę wolniejsza, jednak nie w każdym miejscu dostępna w maksymalnej prędkości 80 Mb/s lub więcej.
Internet mobilny mógłby stać się Internetem domowym, tylko w tedy, gdy zrezygnowano by z limitów transferu danych, tak jak jest to obecnie w Neostradzie. Jednak można by było w tedy spodziewać się jeszcze gorszej jakości usług mobilnych ze względu na obciążone łącza internetowe. Tak więc, zamiast się żreć między sobą, obaj operatorzy powinni pracować nad nowymi rozwiązaniami i konkurować ze sobą uczciwie, proponując klientom najlepsze warunki odbioru Internetu jakie tylko są możliwe.

Obie reklamy które są kuriozalne można obejrzeć poniżej.

Reklama Plusa


Odpowiedź Orange na reklamę Plusa, reklama Orange

Podziel się tym postem

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments