Zarabianie na stronie internetowej lub blogu

strona blogProwadzenie strony internetowej lub bloga, stało się powszechnym sposobem na zarabianie pieniędzy. Dzięki własnej stronie www lub blogowi można zarobić całkiem sporą kwotę miesięcznie, jedyne co trzeba zrobić w tym kierunku, to postawić własną stronę lub bloga w sieci i pisać na ciekawe tematy.

Jednak żeby zacząć zarabiać na własnej stronie internetowej lub blogu, trzeba wpierw wybrać niszę (tematykę) strony, bloga. Bez niszy ciężko jest zdobyć wartościowy ruch, który można zmonetyzować.
Zdobywanie ruchu, a prościej mówiąc unikalnych odwiedzin na serwis internetowy, pozwala zarabiać na reklamach lub mikropłatnościach, wszystko zależy od tego jaką taktykę zarabiania obierzemy.

W jaki sposób można zarabiać na stronie internetowej lub blogu?

Sposobów jest dużo, dzięki własnej stronie internetowej można zarabiać na wyświetlaniu różnego rodzaju reklam, można też promować programy partnerskie, czy sprzedawać własne produkty takie jak:
Ebooki
Poradniki
Szkolenia
i wiele innych rzeczy.
Na blogu lub stronie www, można zarabiać także na publikowaniu artykułów sponsorowanych, ale często aby tak zarabiać, trzeba znaleźć chętnych reklamodawców, którzy chcieliby zainwestować w taką formę reklamy.

Ile można zarobić na własnej stronie internetowej lub blogu?

Zarobić można bardzo dużo, zarobki miesięczne mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych miesięcznie, jednak aby zarabiać tak dużo, trzeba mieć ogromny ruch na witrynie.
Potrzeba także ludzi których zainteresują reklamy na stronie i klikną w banner lub przeczytają artykuł sponsorowany, czy kupią poradnik jaki mamy w ofercie serwisu.
Oczywiście reklamy jakie są wyświetlane na stronie internetowej lub blogu powinny być tematycznie powiązane z niszą jaką prezentujemy.
Ponieważ nikt nie kliknie w reklamę samochodów na stronie o tematyce ubrań dla dzieci itp.
Na szybkie zarobki dzięki stronie internetowej także nie należy liczyć, ponieważ często trzeba dość sporo czasu by zacząć cokolwiek zarabiać. Aby zarabiać potrzebny jest ruch na witrynie i chęci właściciela strony lub bloga, do systematycznego uzupełniania i pisania ciekawych artykułów i udostępniania informacji. Czym częściej aktualizujemy swoją stronę lub bloga, tym szybciej rozbudujemy serwis, a dzięki temu będziemy mogli liczyć na większy ruch.
Ruch na stronie internetowej można pozyskać dzięki wyszukiwarkom takim jak: Google, Bing czy Yandex. Odwiedzających można zdobyć także dzięki wykupieniu reklam na innych stronach tematycznie powiązanych i skutecznemu pozycjonowaniu.
Pamiętaj! Jeżeli twoja strona jest nie widoczna w sieci lub odwiedza ją mała ilość osób dziennie, zarobków może nie być lub mogą być one strasznie małe, to samo tyczy się niszy, tematyki strony, jeżeli będziesz umieszczać reklamy sprzeczne tematyce twojego serwisu, to zapewne nie zarobisz nic lub zarobisz niewiele, tak więc aby zarabiać na blogu lub stronie www, potrzebny jest ruch a także nisza i systematyczność aktualizowania własnej witryny, w tedy właściwy dobór reklam może zdziałać cuda i dać ogromne zyski.

Podziel się tym postem

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments