Jak korzystać z ChatGPT i GPT-4 za darmo? Sprawdzone sposoby oraz poradnik dla początkujących!

ChatGPT i GPT-4 za darmo

W ostatnim czasie mocno popularne stało się korzystanie ze sztucznej inteligencji. Miliony ludzi na całym świecie wykorzystuje AI do nauki, pracy lub rozrywki każdego dnia. Jeżeli czytasz ten artykuł, to zapewne interesują ciebie sprawdzone sposoby na korzystanie z ChatGPT i ChatGPT-4 za darmo. Z tego wpisu dowiesz się jak i gdzie można bezpłatnie wykorzystać Chatbota oraz GPT-4 i GPT-3.5 do własnych celów. W artykule znajdziesz darmowe narzędzia Ai Chat Online zagraniczne oraz te dostępne w języku polskim. Tak więc zapraszam cię do dalszej lektury by pogłębić swoją wiedzę na ten temat.

Czym jest Sztuczna Inteligencja i narzędzie ChatGPT oraz do czego to służy?

Na samym początku postaram ci się wytłumaczyć co to takiego jest AI oraz do czego można używać Chat GPT, byś zrozumiał jak potężne narzędzie otrzymuje współczesny użytkownik internetu.

ChatGPT to zaawansowany model językowy stworzony przez amerykańskie laboratorium badawcze OpenAI. Umożliwia on użytkownikom prowadzenie interaktywnych konwersacji tekstowych w czasie rzeczywistym. Czat jest dostępny w różnych wersjach, w tym w najnowszej odsłonie Chat GPT-4. Dla użytkowników bardziej zaawansowanych, OpenAI udostępnia funkcje ChatGPT Plus, która jest płatną subskrypcją oferującą priorytetowy dostęp do najnowszych aktualizacji i ulepszeń. Program ten możesz wykorzystać do nauki lub pracy, a także do czystej rozrywki. Za pomocą systemu możesz uczyć się programowania, generować spójne i ciekawe teksty oraz prace naukowe poparte analizami i wykresami. AI może pomóc w tworzeniu różnego rodzaju treści np. artykułów na bloga, recenzji, tworzeniu opowiadań i wierszy oraz wielu podobnych zastosowań.

Czat bota można też wykorzystywać do obsługi klienta, wsparcia w edukacji, pomocy w pracy, badań i analiz poprzez zbieranie danych od użytkowników i zadawanie pytań oraz analizowanie odpowiedzi, co może być przydatne w badaniach marketingowych i prognozowaniu trendów. Praktycznie korzystać z Chat GPT można zawsze w tedy, kiedy jest potrzeba by ułatwić sobie codzienną pracę lub po prostu zabić nudę.

Jak uzyskać dostęp do ChatGPT AI opartego o model językowy GPT-3.5 oraz GPT-4 za darmo?

Obecnie istnieje kilka sprawdzonych sposobów na darmowy dostęp do sztucznej inteligencji i modeli językowych GPT-3.5 oraz GPT-4. Jednak musisz pamiętać, iż mimo tego, że są one dostępne całkowicie za free, to jednak mogą nieść one ze sobą pewne ograniczenia w użytkowaniu. Limity mogą obejmować dostępne zasoby obliczeniowe, ograniczoną liczbę zapytań lub brak najnowszych aktualizacji i ulepszeń, które będą dostępne w wersji płatnej.

Chatbot GPT od OpenAI

OpenAI ChatGPT 4.0

OpenAI udostępnia bezpłatną wersję swojego narzędzia sztucznej inteligencji w wersji GPT 3.5. Każdy kto jest zainteresowany korzystaniem z technologii za darmo może to zrobić. Wystarczy wejść na oficjalną stronę internetową aplikacji OpenAI, utworzyć konto użytkownika i zacząć rozmowę z Chatbotem. Darmowy plan OpenAI zapewnia nieograniczoną liczbę wiadomości, interakcji i historii. Dodatkowo dostęp do oprogramowania masz za pomocą PC i swojej przeglądarki internetowej, a także na telefonach i smartfonach z systemem iOS oraz Android poprzez aplikacje mobilną. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z AI. Płatne wersje ChatGPT od OpenAI oferują znacznie więcej możliwości, które można wykorzystać w codziennej pracy i są stworzone raczej dla bardziej obeznanych i zaawansowanych użytkowników. Więc na samym początku najlepiej jest przetestować darmową wersję ChatGPT-3.5. Płatna wersja aktualnie kosztuje 20 dolarów miesięcznie.

Chat GPT 4 za darmo od Microsoft w Bing

Bing Copilot AI

Jeżeli korzystasz z wyszukiwarki Bing, to masz możliwość korzystania z bezpłatnej wersji ChatGPT 4. Aby to zrobić wystarczy wejść na oficjalną stronę wyszukiwarki Bing i kliknąć w pomocnika AI Copilot. Dzięki usłudze Copilot możesz tworzyć teksty i artykuły, dodatkowo możesz opracowywać unikalne obrazy dzięki opcji DALL-E w zakładce Designer. Co więcej, sam Bing w ostatnim czasie przekształcił się w inteligentną wyszukiwarkę, która dostarcza precyzyjne i szczegółowe odpowiedzi. Według mnie obecnie jest to najlepszy model językowy Chatbot dostępny bez ponoszenia kosztów. Co najważniejsze Bing AI w pełni wspiera język polski i nie trzeba rejestracji ani logowania się by z niego korzystać!

Hugging Face

Hugging Face AI

Hugging face to zagraniczna platforma, która udostępnia różne modele językowe. W serwisie możesz korzystać z Chat GPT-4, jednak słabo on radzi sobie z naszym językiem polskim, co średnio nadaje się do zaawansowanych, a nawet podstawowych zastosowań. Ogólnie serwis ten to gównie na dzień dzisiejszy tylko taka ciekawostka.

Ora.ai

Ora.ai Chatbot

Ora.ai to platforma internetowa, dzięki której będziesz mógł tworzyć aplikacje korzystając z modeli językowych. Serwis pozwala na korzystanie z GPT-4. Aby móc korzystać z tego narzędzia niezbędna jest rejestracja użytkownika.

Poe.com

Poe.com AI ChatGPT za darmo

Poe to aplikacja AI Quory, która oferuje modele językowe: Sage, GPT4, Dragonfly, Claude i Claude+. Wszystkie te opcje są dostępne w jednym miejscu. Aby móc skorzystać z systemu należy się najpierw zalogować.

Merlin

Merlin AI sztuczna inteligencja aplikacja

Merlin to wszechstronne rozszerzenie AI do pisania, robienia podsumowań, kodowania i grania. Oferuje on ChatGPT Plus i GPT-3. Co najlepsze w miarę dobrze wspiera język polski i jest przyjazny dla użytkownika.

Chat GPT po polsku – jaki system jest najlepszy dla Polaków?

Obecnie dla wszystkich osób z Polski mogę polecić trzy warte uwagi i w sumie najlepsze systemy językowe, które obsługują bez problemu język polski. Jeżeli szukasz ChatGPT po polsku to na pewno powinieneś zwrócić szczególną uwagę na rozwiązanie od Microsoft, czyli Copilot. Na chwilę obecną jest to najlepsze narzędzie, które jest w pełni darmowe i dostosowane pod rynek Polski. Na drugim miejscu jest rozwiązanie od OpenAI. Dzięki niemu także doskonale zadasz pytania i uzyskasz odpowiedzi w naszym języku narodowym. Trzecie miejsce zaś należy do aplikacji i rozszerzenia Merlin. Aplikacja ta także dobrze radzi sobie z językiem polskim. Jednak to od ciebie zależy jaką opcję wybierzesz dla siebie!

Podziel się tym postem

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments