Paczki i zakupy z Chin. Polacy polubili Aliexpress

paczki, zakupy z Chin Aliexpress

Coraz więcej polaków zamawia paczki i robi zakupy z Chin! Kupujemy produkty za pośrednictwem serwisu Aliexpress nie bojąc się o długi czas dostawy.

W ostatnich dwóch latach w Polsce znacznie wzrosła popularność zakupów za pośrednictwem internetu, które pochodzą z Chin. Na polskim rynku działają obecnie dwa duże serwisy internetowe, które to umożliwiają zakup wielu towarów pochodzenia Chińskiego. Tymi serwisami są najbardziej popularny Aliexpress oraz trochę mniej rozpoznawalny Gearbest. Oba te sklepy proponują polakom towary i produkty od chińskich producentów.

Paczki i zakupy z Chin! Tanie produkty i długa przesyłka do odbiorcy.

Każdy kto chciałby zamówić cokolwiek za pośrednictwem Aliexpress bądź Gearbest, musi liczyć się z bardzo długim czasem dostawy zakupów wprost do domu lub paczkomatu. Długi czas dostawy paczki jest spowodowany ogromną odległością, przecież towar pochodzi z odległych Chin. Dlatego w sieci jest możliwość śledzenia paczki, która jest nadawana w Chinach.

Czas przesyłki do odbiorcy może trwać nawet miesiąc, w zależności od produktu jaki zamówimy lub producenta danego produktu, który go nam nada na nasz adres. Liczyć się też trzeba z opóźnieniami dostawy z przyczyn losowych, chodź by zaginięcie paczki lub katastrof lotniczych, co nie jest częste ale może się wydarzyć.

Paczki i zakupy z Chin a cło? Nie licz tylko na szczęście opłać podatek!

Jeśli kupujesz przez Aliexpress lub inne azjatyckie serwisy, licz się z kontrolą twojej paczki. Urząd celny w Polsce sprawdza wstępnie każdą paczkę nadaną z Azji i innych krajów z poza Unii Europejskiej do Polski. Każda paczka nadana z Chin podlega podatkowi VAT, więc należy go opłacić.

Jeśli chodzi zaś o cło, to odbiorca paczki zostanie powiadomiony o konieczności przedstawienia dokumentów niezbędnych dla objęcia towaru procedurą celną. W takim przypadku odbiorca musi okazać odpowiednie dokumenty przedstawiające rzeczywistą wartość towaru. Poczta Polska, która dostarcza paczki z Chin, zwróci się z prośbą o potwierdzenie wartości zamówienia oraz pobierze opłatę celną podczas dostarczania przesyłki.

Zakupy z Chin na Aliexpress i Gearbest jeszcze tańsze przez kody rabatowe i kupony!

Jeżeli planujesz korzystanie lub już korzystasz z tych dwóch serwisów internetowych, a zależy ci na jeszcze tańszych zakupach, skorzystaj z kuponów i kodów rabatowych. Aliexpress umożliwia taką opcję kupowania i obniżania ceny produktów za pośrednictwem kodów rabatowych. Takie kody rabatowe można znaleźć bezpośrednio na witrynie Aliexpress lub za pośrednictwem naszego serwisu internetowego w zakładce kupony rabatowe. Dzięki temu obniżysz cenę swoich zakupów z Chin i wydasz mniej pieniędzy.

Podziel się tym postem

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments